WBI JE SOUČÁSTÍ HOLDINGU SOLITEA

Bratislava, 18. února 2019 – Společnost Holding Solitea získala 100% podílu ve společnosti WBI, s.r.o., která je lídrem na slovenském trhu podnikových systémů Microsoft Dynamics.

„Od roku 1998 budujeme silné partnerství s Microsoftem v roli nezávislého vývojáře softwaru a většina námi vyvíjených produktů používá platformu Microsoft,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu Solitea. „Před rokem jsme akvizicí společnosti CDL SYSTEM vstoupili i do segmentu podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics a koncem roku 2018 jsme posílili naši pozici v České republice akvizicemi firem Dynamica a BI Experts. Akvizice společnosti WBI nám nejen otevírá slovenský trh, ale přináší zejména cenné know-how zejména v oblasti Dynamics AX. Spolu s WBI ale hlavně získáváme řadu kvalifikovaných odborníků a já se již dnes těším na spolupráci s nimi. Akvizicí naplňujeme svou vizi stát se v našem regionu nejvýznamnějším partnerem Microsoftu v oblasti podnikových informačních systémů.“

Solitea patří ve středoevropském regionu mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace. Obsluhuje statisíce malých podnikatelů cloudovými službami iDoklad a Minimax, nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč a úspěšně realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem jsou v tuzemsku např. eRecept či v zahraničí implementace informačního systému finské celní správě TULLI.

„V oblasti řešení podnikových informačních systémů Dynamics jsme lídrem slovenského trhu, jsme aktivní i v České republice a dalších zemích. Do našeho portfolia patří i další produkty Microsoftu – Sharepoint, Office 365, SQL a další,“ dodává Dita Sirotová, spoluzakladatelka a jednatelka WBI. „Naší hlavní devízou jsou lidé, kteří tvoří kreativní týmy, složené jak ze zkušených a dlouholetých opor, tak i z mladých absolventů vysokých škol. Solitea nám přináší obrovskou příležitost k růstu, možnost lépe uplatnit své zkušenosti, sdílet know-how a těžit ze synergií velké skupiny.“

„Vizí holdingu Solitea je prostřednictvím svých produktů a řešení zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice společnosti WBI je jen dalším krokem v naplňování této vize, strategickou investicí otevírající nové trhy a nové příležitosti pro všechny členy skupiny,“ doplňuje Martin Cígler. Z pohledu zákazníků a obchodních partnerů společnosti WBI se po akvizici nic nemění, firmu i nadále řídí původní výkonný management a činnost společnosti zůstává beze změn.

O holdingu Solitea

Solitea, a.s., patří mezi velké evropské dodavatele ICT řešení. V šesti zemích zaměstnává přes 700 zaměstnanců a v rámci evropského regionu obsluhuje přes 250 000 zákazníků ve 14 zemích. Výnosy holdingu přesahují 1,4 miliardy korun. V posledních čtyřech letech uskutečnila Solitea řadu významných akvizic v České a Slovenské republice (Altus software, Aquasoft, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Vema, WBI), v Rakousku (JET ERP) a Slovinsku (SAOP). Dlouhodobě tak posiluje svou pozici významného evropského dodavatele informačních technologií pro komerční subjekty i státní správu. Více na www.solitea.net.

Recommended Posts