Spoznejte nové NAV – Dynamics 365 Business Central

Možná i vy patříte k lidem, kteří důvěrně znají systém Microsoft Dynamics NAV. Možná i vy ho stále nazýváte jako Navision, t. j. jménem jeho předchůdce. Avšak přestože si tato označení stále ponecháváme a pamatujeme, tento systém se neutále zdokonaluje a prošel významnými změnami. Microsoft aktuálně upouští od prodeje řešení NAV, protože se do hry dostal jeho následovník – řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central. Vzduchem létají označení jako „NAV nové generace“, „byznysový balík aplikací“, „integrované cloudové služby“ … Pointou však je, že dobrý NAV by neměl šanci přežít, nejen pokud by se nepřizpůsobil současným potřebám, ale hlavně, pokud by se nepřipravil na potřeby budoucí. Na Business Central proto už netřeba dívat jako na nějaký balík funkcionalit, ale spíše jako na o soubor vzájemně integrovaných aplikací.

O jaké aplikace jde?

Stručně řečeno, jde zejména o vzájemně propojené a spolupracující nástroje pro Sales, Marketing, Service, Operation, Finance. Tyto nástroje pokryjí potřeby účetnictví, reportování, správy financí, řízení dodavatelských řetězců, zákaznického servisu, plánování, výroby, ochrany dat podle GDPR a podobně. Toto vše i na mobilních zařízeních, toto vše rovnou propojeno s aplikacemi Office 365, službami Azure, platformou PowerApps.

Nejsilnější zbraní řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central je jeho schopnost růst spolu s firmou v současné digitální éře, kdy firmy potřebují data okamžitě, chtějí jednoduchou ale pokrokovou analytiku, pracují na tom, aby zefektivnily a modernizovaly své procesy prostřednictvím vlastních nebo jiných zakoupených aplikací, chtějí využívat virtuální počítače, snižovat náklady na IT infrastrukturu a zvyšovat bezpečnost dat.

Microsoft Dynamics 365 Business Central je možné nasadit v cloudu, on-premise i formou hybridního scénáře.

Podívejte se na krátké video a poznejte nástupce systému NAV.

Recommended Posts