Bezpečnostní funkce v Microsoft 365 Business

Řešení Microsoft 365 Business stojí na třech nohách. První z nich je Windows, druhou Office 365 a třetí jsou nástroje, které se skrývají pod zkratkou EMS (Enterprise Mobility + Security). Právě tato poslední zkratka nabývá na významu závratnou rychlostí. Skrývá mnoho funkcí, jejichž účelem je chránit vaše firemní data, ať už k nim přistupujete odkudkoliv, ať je máte uložené v jakémkoli zařízení. Nástroje EMS byly nedávno rozšířeny o pár zajímavých novinek.

 

Azure Information Protection (AIP)

 

Toto řešení pomáhá firmám klasifikovat, označovat a chránit dokumenty a e-maily s citlivými nebo osobními informacemi. Váš administrátor umí nastavit pravidla a podmínky detekce těchto údajů, a také to, jak se může danými informacemi zacházet.

 

Pokud například napíšete do e-mailu číslo kreditní karty, může vám přímo v Outlooku vyskočit doporučení, jak byste měli chránit vaši zprávu. Případně nedostanete na výběr – zobrazí se vám upozornění, že e-mail obsahuje citlivé údaje, proto bude chráněn tak, jak to váš administrátor nastavil. V praxi to znamená například to, že nebudete moci zprávu odeslat mimo firmy nebo příjemce nebude moci přeposílat vaši zprávu dál, vytisknout ani kopírovat.

 

AIP nabízí různé předpřipravené šablony, které vám pomohou nastavit vlastní firemní politiku ochrany dokumentů a e-mailů. Více informací o AIP.

 

Azure Rights management (ARM)

 

Služba ARM vám dovoluje chránit vaše informace i přesto, že se ocitnou mimo vaší firmy. Vaše data mohou být totiž uloženy v mobilních zařízeních vašich zaměstnanců i v e-mailových schránkách nebo cloudových discích partnerských firem. Chcete-li zavést opatření, kterými budete svá data moci šifrovat, identifikovat a následně k nim zajistit pouze autorizovaný přístup, nepřehlédněte možnosti, které nabízí ARM v rámci řešení Microsoft 365 Business. Více informací o ARM. Další velmi užitečné nástroje, které slouží zejména k zajištění mobilních zařízení a v nich uložených firemních údajů, se skrývají pod názvem INTUIT.

Recommended Posts