Bezpečnější SharePoint, OneDrive a Teams

Spolu se spuštěním Office 365 v roce 2015 přišla na svět i služba pokročilé ochrany před hrozbami (Advanced Threat Protection – ATP). V případě cloudových řešení je totiž bezpečnost dat první zásadní otázkou.

Microsoft se v rámci ATP soustředil zejména na to, aby uživatele chránil před škodlivými a nebezpečnými hypertextovými odkazy a dokumenty. Nebezpečné malwary a viry mají být odhaleny a ošetřeny v reálném čase, když se k uživateli snaží dostat, a tedy dříve, než si uživatel stáhne nebo otevře podezřelý, nebezpečný obsah.

Dosud se služba ATP týkala především e-mailové komunikace a Outlooku, ale jelikož způsoby sdílení informací jsou v Office 365 opravdu bohaté, Microsoft rozšířil takovou ochranu už i na další aplikace a služby. Bezpečnějším se tak stalo i dokumentové řešení SharePoint, úložiště OneDrive a aplikace Teams, oblíbená na komunikaci a spolupráci.

Služba ATP bude v těchto řešeních sledovat kvalitativní indikátory, které dokáží identifikovat hrozby a podezřelé aktivity. Pod dozorem se tak ocitne sdílení souborů a složek, přihlašování uživatelů a podobně.

Více informací

Recommended Posts